مهندسي معكوس چيست؟

?What is Reverse Engineering

 

بطورکلی مهندسی حرفه ایست که با طراحی, ساخت, مونتاژ و نگهداری محصولات و سیستمهای مختلف پيچيده شده است. دریک دید بالاتر به طور کلی دو نوع مهندسی وجود دارد: مهندسی روبه جلو(Forward Engineering) یا به عبارت دیگر مهندسی به معنای اصولی آن ودیگری مهندسی معکوس (رو به عقب) (Reverse Engineering).

مهندسی رو به جلو که ما دراینجا من بعد از این آنرا مهندسی می نامیم فرایند مرسومی است که حرکت و روش آن از انتزاع محض و طراحی منطقی شروع  میشود تا به ظهور کامل فیزیکی یک سیستم می انجامد.

در بعضی مواقع یک قطعه به لحاظ فیزیکی موجود است, اما هیچگونه جزئیات فنی آن مثل نقشه ها و لیست نوع مواد به کار رفته در آن دردسترس نیست یا به  عبارتی هیچگونه اطلاعات مهندسی مانند خواص و خصوصیات مکانیکی یا  الکتریکی آن وجود ندارد.

فرایند تولید از روی یک قطعه موجود یا محصول بدون کمک از نقشه های اوليه  و اسناد فنی مربوط به آن قطعه به عنوان مهندسی معکوس شناخته می شود.

مهندسی معکوس را می توان  به عنوان فرایند تجزیه تحلیل یک سیستم که بتوان به اهداف زیر رسید تفسیر نمود:

1-    تشخیص اجزاء یک سیستم و روابط داخلی بین اجزاء مربوطه

2-    خلق نمایشی از سیستم مزبور به فرم دیگری که از سطح انتزاع بالاتری برخوردار باشد.

3-    خلق نمایش فیزیکی یا به عبارت دیگر ساخت کامل سیستم مزبور

مهندسی معکوس در رشته های مختلفی مانند مهندسی نرم افزار, سرگرمی ها و بازیها, خودروسازی ،محصولات مصرفی، میکروچیپس ها، مواد شیمیایی، الکترونیک و طراحی ....... 

 

براي خواندن ادامه مطلب يا دريافت مقاله روي لينك زير كليك نماييد

 

 مهندسي معكوس چيست؟

 

 


 

 

 


نرم افزار حسابداری مهر بازی آنلاین شبکه تبلیغات بنری و کلیکی نرم افزار حسابداری تبادل لینک خودکار 3 طرفه پنل اس ام اس پیامک انبوه کسب درآمد از اینترنت